Gabinet okulistyczny w Międzychodzie

Czynu 600-lecia 12F

Umów się na wizytę tel. 530 666 042

Międzychód, ul. Czynu 600-lecia 12F

Zadbaj o swój wzrok profesjonalnie Umów się na wizytę u okulisty w Międzychodzie

Wzrok masz tylko jeden, więc jeśli go utracisz – to bezpowrotnie. Dlatego warto zadbać o oczy jak najwcześniej – nawet jeżeli teraz są zdrowe.

Nowy gabinet – nowe możliwości

Jeśli chcesz zatroszczyć się o wzrok profesjonalnie, już teraz umów się do nowo otwartego gabinetu w Międzychodzie. Działając od grudnia 2015 roku, daje dostęp do profesjonalnej diagnostyki i metod leczenia. Wysoka jakość usług oraz wyjątkowe podejście do pacjentów – tak typowe dla gabinetów okulistycznych Drabczyk – pozostają niezmienne.

Nowoczesne wyposażenie, innowacyjny sprzęt oraz doświadczony personel – to gwarancja satysfakcjonującej wizyty.

Trafna diagnoza to skuteczne leczenie

Zajmujemy się szeroko pojętą diagnostyką, która daje informacje o kondycji narządu wzroku. Dysponując zaawansowanym sprzętem, jesteśmy w stanie wykryć wiele nieprawidłowości. Dzięki temu – już na wczesnym etapie – możemy przeprowadzić skuteczne leczenie, dobrane pod kątem indywidualnych potrzeb pacjenta.

Już teraz zapisz się na wizytę, by zadbać o kondycję wzroku przy pomocy najlepszych specjalistów.

Aby Ci pomóc używamy w naszej pracy nowoczesny sprzęt:

 • Autokeratorefraktometr – pomoże dobrać idealne dla Ciebie okulary

Trudna do wymówienia nazwa. Potocznie komputerowe badanie wzroku. Pozwala na bardzo dokładne zbadanie mocy oka , czyli czy i jakie pacjent powinien nosić okulary. Ocenia wielkość nadwzroczności, krótkowzroczności i powie nam czy naprawdę mamy astygmatyzm. Pozwala na zbadanie osoby dorosłej jak i dzieci czy osoby starszej. Dzięki zastosowanej w urządzeniu najnowszej technologii unikamy najczęstszych przy dobieraniu okularów pomyłek , takich jak za mocne lub za słabe okulary czy problemów z akceptacją swoich okularów.

Użycie tego urządzenia w badaniu pozwala na o wiele więcej !

Umożliwia również dobór soczewek kontaktowych ponieważ dokonuje bardzo dokładnego, rzędu setnych części milimetra, krzywizny rogówki, czyli przezroczystej przedniej części oka. Przydatne jest również w diagnozowaniu schorzeń nieokularowych rogówki jak na przykład tzw. stożek rogówki i inne jej schorzenia. Dzięki niemu można dokładnie obserwować i odpowiednio szybko reagować na zachowanie się oka po operacjach zaćmy, przeszczepach rogówki i innych. Dzięki funkcji obserwacji soczewki oka tzw. retroiluminacji  pozwala na ocenę stanu przezroczystości soczewki i pomaga podjąć decyzję co do sposobu  ewentualnego leczenia zaćmy.

Jedno z najdokładniejszych dostępnych w Polsce urządzeń.

 • OCT – dowiesz się czy nie chorujesz na jaskrę czy zwyrodnienie plamki żółtej

Jedno z najnowocześniejszych i najdokładniejszych urządzeń do badania stanu siatkówki i rogówki.Urządzenie jest tomografem komputerowym działającym ze szczególną precyzją .Z jego pomocą można otrzymać obrazy przekrojów siatkówki z dokładnością do 3 mikrometrów (tysięczne części milimetra) co stanowi podstawę do diagnostyki i leczenia tej bardzo delikatnej tkanki. W ciągu sekundy potrafi wykonać 52000 obrazów przekroju siatkówki! Z tego względu u każdego pacjenta , u którego stwierdzi się zmiany na dnie oka , a szczególnie w centrum siatkówki ( zwyrodnienia plamki, AMD) konieczne staje się wykonanie badania OCT. Z jego pomocą możemy ocenić czy konieczne jest dalsze leczenie, jak ma ono wyglądać, jak może zachowywać się widzenie pacjenta w czasie. Pozwala ono możliwie jak najwcześniej postawić właściwą diagnozę i zareagować w sposób pozwalający na uratowanie pacjentowi widzenia. Urządzenie to pozwala również rozpoznać i monitorować inną bardzo częstą chorobę oka – jaskrę. Ze względu na to ,iż choroba ta bardzo często pozostaje wykryta za późno lub trudna jest ocena skuteczności leczenia , urządzenie to w chwili  obecnej jest nieodzowne w prowadzeniu pacjenta z jaskrą oraz przy rozpoznaniu choroby.

Samo badanie jest nieinwazyjne, komfortowe i  przyjemne dla pacjenta. W krótkim czasie kilku minut pacjent może dowiedzieć się jaki jest stan jego oka oraz czy potrzebne będzie dalsze leczenie. Pomoże nam ono jak najszybciej zareagować na zmiany na dnie oka.Jeśli zachodzi potrzeba , każde następne badanie jest w sposób cyfrowy porównywane z poprzednim , dzięki  czemu  możemy podjąć właściwą decyzję co do utrzymania bądź zmiany sposobu leczenia pacjenta. Obrazy uzyskiwane przez to superdokładne urządzenie przedstawiane są jako trójwymiarowe zdjęcia co pozwala bardzo łatwo zrozumieć podstawy konkretnego schorzenia pacjenta. I w końcu rogówka. Ta powierzchniowa przezroczysta tkanka musi pozostać przezroczysta aby promienie światła bez przeszkód przechodziły do wnętrza oka. Wszelkie zmiany rogówki , zmętnienia , utraty kształtu można diagnozować i monitorować przy zastosowaniu OCT. Zastosowanie w diagnostyce przedniego odcinka pozwala na zobrazowanie anatomiczne oka oraz za podjęcie decyzji co do sposobu leczenia np. jaskry.Badania OCT mogą być wykonywane też w razie braku jakichkolwiek podejrzeń jako badania przesiewowe oraz dokumentujące stan faktyczny oka. Można stwierdzić , iż gabinet każdy nowoczesny i dbający o pacjenta gabinet okulistyczny musi posiadać takie niestety  jeszcze rzadkie urządzenie.

 • Lampa szczelinowa– sprawdzamy czy nie chorujesz na zapalenie spojówek, suche oko, zapalenie rogówki, tęczówki , czy nie masz zaćmy

Po prostu bardzo skomplikowany mikroskop do oglądania oka. Dzięki niej zobaczę czy oko jest zdrowe, czy jest odpowiednio przezroczyste , dlaczego słabo widzisz. Pomoże mi usunąć z oka coś co do niego wpadło ,na przykład opiłek od szlifowania szlifierką , czy coś co wpadło do oka przy dużym wietrze…

Ten bardzo dokładny mikroskop pomoże stwierdzić czy nie chorujesz z powodu zakażenia wirusem , bakterią….czy masz zapalenie spojówek?

Czy Twoje soczewki kontaktowe są w dobrym stanie, jak układają się na oku.

Dzięki niej odpowiem na Twoje pytanie :

Dlaczego bolą mnie oczy!

Czemu są takie czerwone i drażliwe!

Czemu tak bardzo ławię !

Czy mam suche oko?

Co  powinienem zrobić by czuć się lepiej?

 

Dla dociekliwych, dla ciekawych zrobię zdjęcie Twojego oka ,tak byś mógł porównać jak jest teraz i porównać z następnym zdjęciem przy kontroli. Ten szczególny mikroskop pozwoli na ocenę postępu poprawy zdrowia twojego oka. Ta Lampa szczelinowa potrafi jeszcze więcej!

Może nagrać dla Ciebie film , który pokaże Ci jak zachowuje się , porusza się Twoje oko, jak zachowują się Twoje łzy. Czy nie rozpadają się za szybko? Czy potrzebne mu nawilżenie, czy nie jest za sucho? Poprzez zastosowanie odpowiednich soczewek można również obejrzeć , ocenić dno oka i również je sfotografować! Urządzenie pozwoli na prowadzenie szczegółowej dokumentacji dla PEFRON-u Czy ZUS-u

Lampa szczelinowa pozwoli mi na to by szybciej i skuteczniej Cię wyleczyć.

 • Listwy Pryzmatyczne– dowiesz się czy nie masz zeza

To zintegrowany zespół pryzmatów pozwalających nam ocenić czy badany pacjent nie ma zeza jawnego bądź ukrytego . Przyrząd ten umożliwi ocenę jak duże jest odchylenie osi oka od normy oraz pozwoli w leczeniu zezowania. Jeżeli Ty lub Twoje dziecko  macie zeza, uporczywe bóle głowy, zastosowanie listw pryzmatycznych będzie nieodzowne w diagnostyce i leczeniu. Podwójne widzenie przedmiotów szczególnie u osób po udarze mózgu będzie wymagało użycia tego urządzenia byś mógł komfortowo patrzeć i nie męczyć się obrazem docierającym do Twojego oka.

 • Listwy skiaskopowe– zbadasz małe dziecko pod kątem wady wzroku

Zespół soczewek skupiających i rozpraszających służących do tego , aby zbadać moc oka niemowlęcia, które niestety nie chce współpracować podczas badania i nie daje się zbadać przy pomocy komputera.

 • Rzutnik okulistyczny– zbadasz ile i jak widzisz

Tak naprawdę rzutnik testów  które pomogą w określeniu mocy okularów ,które powinieneś nosić ,aby lepiej widzieć  ,żeby nie bolały Cię oczy, aby nie bolała głowa.Ściśle współpracuje z foropterem , spięty z nim w jedną całość.Kontaktuje się z nim w sposób elektroniczny i sterowany jest z elektronicznego panelu przez lekarza. Wszystko wygląda i działa tak aby badanie było jak najprzyjemniejsze. Co ciekawe mogą być tu badane zarówno dzieci jak i dorośli ,ponieważ dla dzieci są stosowane szczególne rodzaje liter, obrazków, symboli ,które nie wymagają umiejętności czytania. Również pacjenci po udarach , którzy nie mogą odczytać liter bądź skomunikować się z lekarzem mogą być badani przy użyciu tego urządzenia.

 • Soczewki Diagnostyczne– pokażą w jakim stanie jest Twoja siatkówka, jak leczyć jaskrę

Są to specjalne soczewki do badania dna oka w celu zwiększenia dokładności diagnozy, w celu szczegółowej  oceny zarówno centrum  jak i trudno dostępnego w standardowym badaniu obszaru jakim jest obwód dna oka. Pozwalają na ocenę czy Twoje oko nie jest zagrożone odwarstwieniem siatkówki, jaskrą, zaćmą, zmianami degeneracyjnymi centrum oka , a w tym tzw. AMD. Pozwalają podjąć decyzję co do dalszego postępowania z chorobą oka, jaskrą , degeneracją plamki, degeneracjami obwodu siatkówki czy odwarstwienia.

Sprzęgając obraz uzyskany z lampy szczelinowej z soczewką diagnostyczną możemy uzyskać doskonałe, szczegółowe zdjęcia dna oka, które możemy potem wydrukować i dołączyć do Twojej dokumentacji.

 • Unit okulistyczny – by było Ci wygodniej w trakcie badania

Jest to w zasadzie idealnie zaprojektowane stanowisko badania pacjenta przez lekarza okulistę. Badanie na wygodnym fotelu w otoczeniu najnowocześniejszego sprzętu pozwala na osiągnięcie niespotykanego dotychczas w innych gabinetach komfortu. Badanie w tych warunkach staje się przyjemnością zarówno dla pacjenta jak i dla lekarza, pozwala miło i produktywnie spędzić czas i pozwala na zwiększenie zadowolenia pacjenta z wizyty. Wszystkie czynności jak włączanie ,wyłączanie urządzeń, ich manipulacja odbywają się automatycznie , a pacjent nie musi przesiadać się z miejsca na miejsce, gdyż wszystko odbywa się w jednym miejscu w atmosferze spokoju i w pełni profesjonalnie.

 • Oftalmoskop – tzw.wizernik- zobaczę jak wygląda Twoje dno oka

Pozwala na ocenę dna oka i wykrywanie tam niektórych chorób takich jak:

 • Jaskra
 • Choroby nerwu wzrokowego
 • Choroby siatkówki
 • Cukrzyca
 • Nadciśnienie
 • Choroby naczyniowe
 • Choroby ogólnoustrojowe
 • I wiele ,wiele innych
 • Dalszą diagnostykę pogłębia się wówczas o wykonanie badań dodatkowych jak na przykład OCT

Używamy wzierników zarówno standardowych jak i niestandardowych.

Przy pomocy wzierników niestandardowych możemy ocenić dno oka dokładniej czy wykonać zdjęcia dna oka jak również ocenić dno oka u małych dzieci ,gdzie standardem jest użycie wzierników obuocznych nagłownych z wykorzystaniem dodatkowych soczewek powiększających obraz tak, by szczegóły świeżo kształtującej się siatkówki niemowlęcia buły dużo lepiej widoczne  niż przy użyciu zwykłych narzędzi.

Posiadamy również wzierniki, dzięki którym zbadamy Twoje dno oka bez konieczności rozszerzania źrenicy. Ze względu na specjalny układ soczewek optycznych niektóre wzierniki posiadają możliwość badania szerokiego pola siatkówki przy wąskiej źrenicy.

Dzięki temu wzrok dziecka jest o wiele dokładniej zbadany, niż przy zastosowaniu rutynowego badania dna oka.

 • Tonometr– zbada ciśnienie oka
 • I wiele innych